Nöbetçi Eczane

 

 
 
 
 
 
 
 
   
   
 

 ECZANE MEDIKAL REÇETELERININ HAZIRLANMASINDA DIKKAT EDILECEK HUSUSLAR

 

Eczaneler, medikal reçetelere ait her bir gruba (1.grup, 2.grup, 3.grup) dönem sonlandırma ve faturalandırma işlemi (Fatura tarihi ilgili ayın son günü olmalıdır.) yaptıktan sonra aşağıdaki şekilde evrakları düzenleyeceklerdir.

 

    1.grup (Tıbbi malzeme) 2.grup (Hasta alt bezi)  ve 3.grup (Hazır protez/ortez) reçeteler için ayrı ayrı  fatura kesilerek her bir gruba ait evraklar  3 nüsha olarak aşağıdaki şekilde  hazırlanacaktır. Sistemden alınan tüm çıktılar kaşe/imza yapılmalıdır.

 

 

600

 

600

600

 

Her bir grup ayrı telli dosyaya konularak telli dosyanın üzerine Eczane sicil numarası,ait olduğu ay, evrak referans no, fatura numaraları yazılır.

 

    Her bir grup için hazırlanan telli dosyada 3 adet şeffaf dosya olacak olup birinci şeffaf dosyaya 1.nüsha evraklar, ikinci şeffaf dosyaya 2.nüsha evraklar, üçüncü şeffaf dosyaya 3.nüsha evraklar ve  icmal listesindeki sıraya göre dizilmiş reçeteler  konulacaktır. Reçete sayısı fazla olduğu durumda klasör kullanılabilir.

 

     Medikal reçetelere ait evraklara 01.01.2018 tarihinden itibaren REÇETE KABUL servisinden evrak kayıt numarası verilecektir. Evrak kayıt numarası alındıktan sonra 1. Katta bulunan Eczane Medikal Sözleşme ve Ödeme Servisinde  medula kabul işlemi yaptırılıp bu birime teslim edilecektir.

 

     Reçeteler Kuruma teslim edilmeden önce ekteki dilekçe bilgisayar ortamında doldurulup her bir grup için iki kopya olmak üzere toplamda altı adet hazırlanacaktır. (Sadece bir grup doldurulduğunda iki nüsha yetecektir).

 

600

 

 

EK DOSYA :DİLEKÇE

Okunma Sayısı: 384
Yayın Tarihi: 08/01/2018 15:46